Návrat na hlavní stranu FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHČESKY
  Království perníku

„ZVONY PRO ŠUMAVU“ BUDOU POSVĚCENY BĚHEM KAŠPERSKOHORSKÉ POUTI

Tradiční pouť v Kašperských Horách o víkendu 7. a 8. srpna 2021 vás zve na bohatý program plný hudby a zábavy.
Letos budete mít mimo jiné příležitost zúčastnit se jedinečné události. SVĚCENÍ ZVONŮ obnoveného zvonového fondu na věži arciděkanského kostela sv. Markéty, které proběhne v neděli dopoledne, je výsledkem dlouhodobé snahy místních občanů s podporou nadace Blížksobě a řady přispěvatelů. Krom toho bude po oba dny probíhat na náměstí řemeslný jarmark. Během sobotního dne se můžete těšit na řadu hudebních vystoupení a v neděli se uskuteční již jedenácté setkání harmonikářů. K pouti patří neodmyslitelně také duchovní program, který otevře brány kostela sv. Markéty a poutního kostela Panny Marie Sněžné.
Oblíbenou pouť v šumavském městečku Kašperské Hory v pátek 6. srpna v 16:30 zahájí mše svatá v kostele sv. Markéty. Od 20:00 se v poutním kostele Panny Marie Sněžné uskuteční koncert Markéty Schley Reindlové a Tomáše Reindla s názvem „Zvony ze Šumavské pouště“
Sobotní program na náměstí bude začínat v 11:00 loutkovým divadlem pro nejmenší a bude se na pódiu střídat s harmonikářským duem Šumaváci. Odpoledne se uskuteční křest dvou knih šumavských autorů Ondřeje Fibicha a Adély Šubové. Poté proběhne pobožnost v kostele sv. Markéty a průvod ke kostelu Panny Marie Sněžné, kde bude následovat poutní mše svatá. Večer roztančí náměstí pouťová zábava pod taktovkou místních skupin I.F.M. Dreams a Rankl Sepp. Příznivce duchovní hudby zveme do kostela sv. Mikuláše na koncert „Salve Regina“ v podání Collegium Marianum a Jany Semerádové.
Hlavní nedělní program se bude odehrávat od 10:00 a začne před kostelem sv. Markéty na náměstí. Zde budou vysvěceny zvony pro kostel sv. Markéty. Tento jedinečný projekt je snahou o vyrovnání jedné z přetrvávajících kulturních a společenských ztrát z 2. světové války, kdy byla v r. 1942 provedena rekvizice posledních kašperskohorských zvonů pro válečné účely. Díky pomoci mnoha tuzemských i zahraničních podporovatelů se podařilo ve zvonařské dílně pana Petra Rudolfa Manouška opravit dva stávající zvony a odlít tři nové zvony. Poprvé by se všechny zvony měly společně rozeznít 10. září během městských slavností.
Program bude pokračovat na náměstí 11. setkáním harmonikářů v Kašperských Horách. Pouť vyvrcholí v 15:00 v kostele Panny Marie Sněžné požehnáním poutníkům za hudebního doprovodu grafenauského hudebního uskupení Eibnschläger Sänger
Po oba víkendové dny bude na náměstí probíhat staročeský jarmark, který ozdobí přes 40 prodejců svými originálními výrobky. Na své si přijdou i milovníci pouťových atrakcí, které naleznou na Žižkově náměstí.
Program pouti
Bohatý program na náměstí – staročeský jarmark, pouťová zábava, loutková divadla pro děti, sraz harmonikářů a pouťové atrakce.

Pátek 6. srpna
16:30 Mše svatá (kostel sv. Markéty)
17:30 Adorace Nejsvětější Svátosti (kostel sv. Markéty)
20:00 Markéta Schley Reindlová - Tomáš Reindl koncert „Zvony ze Šumavské pouště“ (kostel Panny Marie Sněžné)

Sobota 7. srpna
11:00 Loutkové divadlo Pohoda
11:30 Harmonikáři Šumaváci
13:00 Loutkové divadlo Pohoda
13:30 Harmonikáři Šumaváci
15:00 Křest knihy Ondřeje Fibicha a sbírky básní Adély Šubové (náměstí)
17:00 Pobožnost v kostele sv. Markéty a průvod ke kostelu Panny Marie Sněžné
18:00 Poutní mše svatá (kostel Panny Marie Sněžné)
19:00 I.F.M. Dreams (náměstí)
20:00 Collegium Marianum a Jana Semerádová koncert „Salve Regina“ (kostel sv. Mikuláše)
21:00 Rankl Sepp (náměstí)

Neděle 8. srpna
8:00 Ranní poutní mše svatá
10:00 Slavnostní poutní mše svatá se svěcením zvonů − předsedá světící biskup Českobudějovický Mons. Pavel Posád (kostel sv. Markéty)
14:00 XI. ročník setkání harmonikářů (náměstí)
15:00 Požehnání poutníkům, hudební doprovod Eibnschläger Sänger (kostel Panny Marie Sněžné)

Kontakt:
Martina Hamáková, vedoucí Městského a kulturního informačního střediska, 605 275 176, mekis@kasphory.cz

Web: http://www.kasphory.cz http://www.pamatkykasphory.cz
Tel: +420 376 503 412
Město Kašperské Hory
Náměstí 1
Kašperské Hory 341 92

DALŠÍ INFORMACE: Kašperské Hory
Zveřejněno 31.07.2021 v 23:42 hodin
Copyright 1998-22 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule