Návrat na hlavní stranu FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH ČESKY
 

Velikonoční Kašperské Hory

Kulturní akce na duben

Dlouhý velikonoční víkend je tou správnou příležitostí na odpočinek a odreagování se od každodenního shonu. V Kašperských Horách a blízkém hradě Kašperk bude rušno od pátku 14. až do pondělí 17. dubna. Připraven je lákavý program pro všechny generace, chybět nebudou velikonoční trhy, tvořivé dílny, divadelní představení, komentované prohlídky města i hradu.
Pátek budou Kašperské Hory patřit těm, co rádi tvoří. Od 13.00 do 16.00 se vestibul kina promění v tvořivou dílnu. Přijďte si vyrobit pěknou velikonoční dekoraci, kterou si odneste domů. Na pěti stanovištích budeme vyrábět travní hlavouny, zdobit kraslice a perníčky, vytvářet velikonoční zápichy do květníků a další velikonoční ozdoby. Zvídavé návštěvníky, kteří by se rádi dozvěděli něco více o Kašperských Horách, o velikonočních zvycích a tradicích, zveme na speciální komentované prohlídky s průvodcem, které proběhnou v sobotu v 10.30. Sobotní večer bude patřit pohádce Anděl Páně 2, na kterou se přijďte podívat do kina v 19.00 hod.. Velikonoční Kašperské Hory vyvrcholí v neděli od 10.00 řemeslnými trhy s divadélky pro děti, kočovným samostřílem, živou hudbou, soutěží o nejlepší velikonoční nádivku a dalšími tematickými soutěžemi na kašperskohorském náměstí. Velikonoční veselí nebude probíhat jen na náměstí, např. v místní pražírně kávy mají pro vás připravené velikonoční zajíčky, které na vás budou koukat z kávy, v pivovaru se můžete těšit na speciální pivo a ani v místních restauracích nezahálí a připraví velikonoční menu.
Na nedalekém hradě Kašperk nezaháleli a na velikonoční víkend připravili komentované prohlídky nazvané Život na hradě. V sobotu a neděli vždy od 12.15, 14.15 hod. navíc hradní "divadelní" spolek Pachmajr uvede středověkou divadelní hru Fraška o kádi. Děti jsou zvány na dobrodružnou interaktivní výpravu do hradu s Karlem Ešnerem a jeho družinou, kde budou šermovat, trénovat dvorskou etiketu, tancovat, skládat pečeť Karla IV. a střílet z luku a také se seznámí s některými velikonočními zvyky.
Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu a Boží hod velikonoční bude provázet také velikonoční program farnosti v Kašperských Horách. Součástí bude např. Vzkříšení, které na Bílou sobotu začíná ve 21.00 na farní zahradě. Bude zde hranice a svěcení paškálu, poté průvod se svíčkami ke kostelu sv. Markety na náměstí, kde pokračuje liturgie Vzkříšení.
Přijďte si s námi užít tento Velikonoční víkend.

-TŠ-
Ing. Tereza Šubová
MěKIS
E-mail: propagace@kasphory.cz
Tel: +420 376 503 412
Město Kašperské Hory
Náměstí 1
Kašperské Hory 341 92

www.kasphory.cz

Velikonoce
akce duben

Kulturní akce duben

6. 3. – 28. 4.
Výstava Práce na papíře – skutečnost - sny - akce
Práce Jiřího Hudce a Martiny Říhové z let 2010 – 2016. Uvidíte výběr prací různých technik na různých druzích papíru.
Výstavní místnost na radnici Kašperské Hory
8. 4. | 19.00
Světáci
Spolek divadelních ochotníků Kolár ze Strašína si vás dovoluje pozvat, na úpravu televizní komedie Světáci. Vstupné 80 Kč.
Kino Kašperské Hory
13. 4. | 13.00 - 16.00
Tvořivá dílna - Vítání svátků jara
Jarní kreativní tvoření pro malé i velké se tento den ponese v duchu Velikonoc. Vypněte počítače, telefony a opusťte každodenní spěch a přijďte nás navštívit. Cena programu 50 Kč. Více informací na tel.: 376 582 734.
IS a SEV Kašperské Hory
14. 4. – 17. 4.
Velikonoce na hradě Kašperk
Prohlídky hradu Život na hradě doplněny speciálními prohlídkami pro děti. V sobotu a neděli vždy od 12.15, 14.15 hod. navíc hradní "divadelní" spolek Pachmajr uvede středověkou divadelní hru Fraška o kádi. Děti jsou zvány na dobrodružnou interaktivní výpravu do hradu s Karlem Ešnerem a jeho družinou, kde budou šermovat, trénovat dvorskou etiketu, tancovat, skládat pečeť Karla IV. a střílet z luku a také se seznámí s některými velikonočními zvyky.
Hrad Kašperk
14. 4. | 13.00 – 16.00
Velikonoční tvořivé dílny
Odpoledne plné tvoření nejen pro rodiny s dětmi. Přijďte si vyrobit pěknou velikonoční dekoraci, kterou si odneste domů. Na pěti stanovištích budeme vyrábět travní hlavouny, zdobit kraslice a perníčky, vytvářet velikonoční zápichy do květníků a další velikonoční ozdoby. Vstupné 60 Kč.
Vestibul kina Kašperské Hory
15. 4. | 10.30
Velikonoční prohlídky města
Prohlídky města s průvodcem, který vás provede historií, zajímavými zákoutími a malebnými uličkami města. Návštěvníci získají i zajímavé informace o velikonočních zvycích a tradicích na Šumavě. Cca 70 minutová prohlídka. Cena snížené vstupné 50 Kč, plné 75 Kč. Prodej vstupenek na MěKIS, tel. 376 503 413 (Náměstí 1, 341 92 K. Hory). Rezervaci vstupenek doporučujeme.
Sraz před budovou radnice, Kašperské Hory
15. 4. | 19.00
Anděl Páně 2
Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. (Falcon). Pohádka, délka 99 min. Vstupné děti 60 Kč, dospělí 80 Kč.
Kino Kašperské Hory
16. 4.
Velikonoční Kašperské Hory
Velikonoční trhy s doprovodným programem jako divadélka pro děti, kočovný samostříl, hudební doprovod, velikonoční soutěž a průběžně menší soutěže pro děti i dospělé.
Velikonoční veselí nebude probíhat jen na náměstí. např. v místní pražírně kávy mají pro vás připravené velikonoční zajíčky, které na vás budou koukat z kávy, v pivovaru se můžete těšit na speciální pivo a ani v místních restauracích nezahálí a připraví velikonoční menu.

Program:
10 – 17 Velikonoční řemeslné trhy
11 – O kouzelné vodě (pohádka, loutkové divadlo pro děti)
12 – kočovný samostříl (střelba z kuše na draka i zloduchy)
12 – vystoupení hudební skupiny AGE (folk, lidové písně, písničky od Waldmera Matušky, a další)
14 – vyhlášení soutěže o nejlepší velikonoční nádivku
15 – Jak se Jíra mlynářem stal (pohádka, loutkové divadlo pro děti)
16 – kočovný samostříl (střelba z kuše na draka i zloduchy)
16 – vystoupení hudební skupiny AGE (folk, lidové písně, písničky od Waldmera Matušky)
Náměstí Kašperské Hory

20. 4.
Skřítek Skříňáček
Divadelní představení objednala škola. Představení zahraje činoherně loutkový soubor ŠUS. Divadelní představení objednala škola. Představení je naplněno písničkami, říkadly a jazykolamy, které herci učí malého skřítka Skříňáčka. Skřítek neumí říkat s, š, r, ř a ještě ke všemu slova ze sebe chrlí jako kulomet, takže mu nikdo nerozumí a skřítek je z toho moc smutný. Ale protože jsme v pohádce, tak mu pomohou nejen herci ale hlavně děti, které se stávají aktivními účastníky představení. Procvičováním a správnou výslovností pomocí jednoduchých logopedických básniček a písniček procvičí jazýček nejenom sobě, ale hlavně Skříňáčkovi, který od této chvíle už nikdy nebude sám.
Kino Kašperské Hory

akce duben

Více informací o akcích na www.kasphory.cz/kultura

DALŠÍ INFORMACE: Kašperské Hory

Z KALENDÁŘE AKCÍ:


 
Zveřejněno 02.04.2017 v 20:30 hodin
Fulltext
Copyright 1998-2019 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule