Návrat na hlavní stranu FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHČESKY
  Království perníku

PÁTEČNÍ GLOSY 5.11.2021

Miroslava Macka

„Početnější vládou chceme šetřit peníze,“ říká Markéta Adamová Pekarová. Tak to nevymyslel ani George Orwell!

Kontroverzní projekt Nord Stream 2 je dokončen a naplněn technickým plynem. Jediné, na co se momentálně čeká, jsou potvrzení od národních úřadů a úřadů Evropské unie. Ruský prezident Vladimir Putin se zavázal zvýšit dodávky plynu a prohlásil, že Nord Stream 2 může spustit provoz „den po“ regulačním podpisu.
Tolik zpráva. Kontroverzní je ovšem tento plynovod jen zásluhou nazelenalých eurounijních trotlů.

Na oddělení jednotek intenzivní péče nebyl v úterý podle zmíněných statistik s covidem nikdo, kdo byl pozitivně testován už v předchozích vlnách. Tyto údaje svědčící o zvýšené ochraně u lidí s přirozeně získanou imunitou shromáždil ÚZIS z hygienických stanic.
Zřejmě proto jsou u nás stále neočkovaní lidé s přirozenou imunitou občané druhé kategorie.

„U očkovaných osob bylo zjištěno třináctkrát vyšší riziko, že se nakazí variantou delta, ve srovnání s těmi, kdo byli už dříve infikováni,“ zjistil tým pod vedením Sivan Gazitové ve studii, pro kterou využil data dvou a půl milionu klientů izraelské pojišťovny Maccabi.
Experti během léta srovnávali údaje o pojištěncích, kteří se nakazili, a kteří byli očkováni vakcínou Pfizer v lednu a únoru letošního roku. U pacientů, kteří onemocněli covidem před lednem 2021 už přirozená imunita slábla a riziko ve srovnání s očkovanými bylo v průměru jen šestkrát nižší. Zároveň lidem s přirozenou imunitou méně hrozila hospitalizace.
Na podobnou analýzu zatím Česko podle ředitele Duška čeká. Proč, to si zajisté lehce domyslíte.

"Lidské aktivity ovlivňují globální oteplování z 5 %. 95 % závisí na přírodních jevech spojených se Sluncem. Greta Thunbergová se neměla přestat učit."
(Antonino Zichichi, emeritní profesor fyziky Boloňské univerzity, autor více než tisíce vědeckých prací, sedmi objevů a pěti vynálezů.)

Vox populi:
Kde není test, není covid.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 05.11.2021
Copyright 1998-21 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule