Návrat na hlavní stranu FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH ČESKY
  Království perníku

PONDĚLNÍ GLOSY 16.11.2020

Miroslava Macka

Tým odborníků, kteří nově určili, jak mají probíhat naše současné životy, hýří množstvím titulů. Ovšem: ani jeden lékaž z praxe, ani jeden záchranář, ani jeden ekonom, ani jeden podnikatel, ani jeden živnostník, ani jeden zemědělec, ani jeden reprezentant kultury, kteří by dodali své argumenty a svoje zkušenosti z praxe a nikoliv od stolu…jen skupina fachidiotů. Takže se nedivte…

„V posledních týdnech jsem viděl několik pacientů, kteří více než půl roku váhali s návštěvou zdravotnického zařízení. Někteří z nich byli dokonce už indikováni k operaci, ale měli obavy jít do nemocnice,“ uvedl Zdeněk Krška, přednosta I. chirurgické kliniky – břišní, hrudní a úrazové chirurgie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.
„Sám jsem operoval čtyři pacienty, kteří by měli šanci, kdyby přišli dříve. Všechny nálezy už byly bohužel nepříznivé. Ani v jednom případě nebyl míč na straně zdravotníků, ale pacientů, kteří kvůli obavám z pandemie nechtěli jít do nemocnice,“ dodal.
Já dodávám: Toto jsou skutečné oběti koronaviru, respektive šílené hysterie a vyvolávání strachu ze strany mnohých. Jen v jednom se pan přednosta mýlí: míč nebyl na straně pacientů, ale těch nezodpovědných panikářů mezi politiky a jejich poradci.

Francie zažila v sobotu vražedný útok. Muž „řezným předmětem” zaútočil na ulici v západofrancouzském městě Cholet na starší manželský pár a později na muže ve středních letech. Oba muži jeho řádění nepřežili, žena skončila s těžkými zraněními v nemocnici, napsala agentura DPA. Vyšetřovatelé zatím nemají důkaz, že to byl teroristický útok.
Jakýpak teroristický útok? Zřejmě chtěl jen vyzkoušet nové ořezávátko a rozhodně to nemá nic společného s islámem.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 16.11.2020
Fulltext
Copyright 1998-2020 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule