Návrat na hlavní stranu FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHČESKY
  Království perníku

Sbírka starých mobilů

DOBRÝ SKUTEK ZA STARÝ MOBILNÍ TELEFON
Děláte rádi radost před Vánoci? Připojte se k naší sbírkové akci a odevzdejte do 20. 12. 2017 na podatelně obecního úřadu a místní základní škole Váš vysloužilý i zcela nefunkční mobilní telefon a pomůžete tak obecně prospěšné společnosti AUXILIUM, starající se o děti a osoby se zdravotním postižením. Celý výtěžek z této charitativní akce tak půjde na pomoc právě jim!

Zbavte se starého krámu, který Vám jen leží v šuplíku a stejně ho už nikdy nepoužijete a současně tak pomůžete vlastně dvakrát – dětem i životnímu prostředí!

Navíc: pokud zanecháte na sebe kontakt, zařadíte se do slosování o hodnotné ceny, které pro podporu této dobročinné akce věnovala společnost ASEKOL a.s.

Akci podporují obce: Dolní Bečva, Horní Bečva, Hutisko-Solanec, Prostřední Bečva, Rožnov pod Radhoštěm, Vidče, Vigantice, Valašská Bystřice a Zubří.

Která obec mikroregionu Rožnovsko dětem z AUXILIA pomůže nejvíce …?

Překonáme region Cezava (jižní Morava), kde vybrali 1453 nefunkčních telefonů a vybrali tak pro dětský domov 15 000 Kč?

Více informací na: www.roznovsko.cz

Akce probíhá ve spolupráci s Dobrovolným svazkem obcí Sdružení Mikroregion Rožnovsko, společností ASEKOL, obecně prospěšnou společností AUXILIUM a Zlínským krajem.

Proč je třeba ekologicky likvidovat staré mobilní telefony?

Podle průzkumu společnosti ASEKOL leží aktuálně v českých domácnostech cca 10 miliónů starých, nepoužívaných mobilních telefonů – bez využití a bez možnosti recyklace. Například z 5 miliónů mobilních telefonů (zejména starších typů) lze postupnou recyklací získat až 120 kg zlata, 45 kg palladia, jednu a čtvrt tuny stříbra, 45 tun mědi a 19 tun kobaltu. Pokud telefon není ekologicky zlikvidován a vyhodí se do popelnice, kam rozhodně nepatří, skončí bez využití buď ve spalovně, nebo na skládce. Zde se z něj začnou postupně uvolňovat toxické látky, nikl z baterií, rtuť, bromované zpomalovače hoření, beryllium a další. Tyto sloučeniny mohou pronikat např. do spodních vod a dostávají se různými způsoby zpět do potravního řetězce, tedy i k nám a způsobují škody na našem zdraví.

Děkujeme Vám
asekol 1
asekol 2

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Horní Bečva
Zveřejněno 15.11.2017 v 15:11 hodin
















Copyright 1998-24 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule