Návrat na hlavní stranu FRANCAISPOLSKIDEUTSCHENGLISHČESKY
  Království perníku

Muzikál v Chodové Plané

Císař stráví noc v Chodové Plané
V původním muzikálu excelují Václav Vydra, Pavel Vítek, Lumír Olšovský, Petr Jančařík, Michaela Nosková a další

Dvěma vyprodanými představeními na zámku v Dobřichovicích u Prahy vstoupil do své desáté sezony unikátní muzikál Noc na Karlštejně, který na jedno jeviště svedl profesionály i amatéry z kraje kolem dolního toku řeky Berounky. V pátek 19. června bude známý divadelní kus, který dosud zhlédlo na šedesát tisíc diváků, od 20.30 hostit areál zámku v Chodové Plané.
Chodová Planá
Noc na Karlštejně je původní muzikál zpracovaný na motivy slavné divadelní hry Jaroslava Vrchlického. Unikátní představení svedlo na jedno jeviště profesionály i amatéry, kteří jsou doma v kraji kolem dolního toku řeky Berounky. Poberounský divadelní soubor hru uvádí každé léto od roku 2006 – za tu dobu jej zhlédlo na šedesát tisíc diváků po celé republice, resp. na Slovensku.

Původní muzikál Noc na Karlštejně poberounský soubor prvně uvedl na nádvoří zámku Dobřichovice v létě 2006. Od samého začátku v něm vedle místních ochotníků excelovali Vladimír Čech, Jan Rosák, Pavel Vítek či brilantní kytarista Štěpán Rak. Vladimír Čech nás sice předloni opustil, ale v roli Otce Vlasti jej zastoupil jiný skvělý herec – Václav Vydra. Do souboru navíc postupně přibyly další populární tváře: Lumír Olšovský, Petr Jančařík, Jan Matěj Rak a letos také výborná muzikálová herečka i zpěvačka Michaela Nosková.

Výše zmíněné profesionály doplňují ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci – Monika Vaňková v roli císařovny Alžběty, Karel Král v roli purkrabího, Petr Říha v roli arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho žena Alena v roli hofmistryně Ofky a další. Sbor manů je sestaven mj. z několika starostů poberounských obcí a měst. Spolu s herci a zpěváky účinkují šermíři a metači ohně, nechybí ani koza či kůň.

Všechna dosavadní představení byla vyprodaná. Rekord drží reprízy na hradě Střekov (2012), na louce u mostu v Karlštejně (2007) a ve slovenských Jaslovských Bohunicích (2014), které vidělo 1.500, resp. 1.400, resp. 1.200 diváků. Kromě toho jsme hráli například v Třeboni, Litomyšli, Sychrově, Ploskovicích, Děčíně, Mariánských Lázních, Kamenici nad Lipou, Polné u Jihlavy, Letohradu… Předloni jsme veselohru uvedli i přímo na nádvoří hradu Karlštejna, kde se divadelní Noc na Karlštejně hrála poprvé po čtyřiceti letech!
Před začátkem představení zahraje staropražská kapela Třehusk.

Chodová Planá, zámek
pátek 19. 6., 20.30 hodin

Císař: Václav Vydra
Císařovna: Monika Vaňková
Arcibiskup: Petr Říha
Purkrabí: Karel Král
Pešek: Pavel Vítek
Alena: Michaela Nosková
Vévoda bavorský: Lumír Olšovský
Král cyperský: Petr Jančařík
Ofka: Alena Říhová
Vypravěč: Ondřej Nováček

První zbrojnoš: Ondřej Nováček
Druhý zbrojnoš: Jiří Cicvárek
Třetí zbrojnoš: Jiří Vitouš
Čtvrtý zbrojnoš: Jan Kuna

Vstupné: dospělí 100 Kč, důchodci 50 Kč, děti do 15 let zdarma. Prodej vstupenek na místě, předprodej v tiskárně LIEBLPRINT. Info: 724 523 958.

Miloslav Frýdl
724 135 824
frydl@centrum.cz

Foto: Alena Šustrová

DALŠÍ INFORMACE: Chodová Planá
Zveřejněno 16.06.2015 v 20:25 hodin
Copyright 1998-24 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule