Návrat na hlavní stranu FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH ČESKY
  Království perníku

Žáci vystihli ducha Pinkavových obrazů

Těžký úkol dnes měla porota, která vybírala ty nejlepší výtvarné práce na téma akvarelů Jana Pinkavy. Probrat se členové poroty museli téměř stovkou výkresů, na kterých žáci zachytili hranická zákoutí. Vítězné práce budou k vidění na dernisáži expozice "Jan Pinkava - malíř starých Hranic" v Gotickém sále Staré radnice, kde prvních deset autorů nejlepších prací obdrží ceny. Slavnostní ukončení výstavy se uskuteční ve čtvrtek 9. dubna v 17 hodin.

Vyhodnocení soutěžních prací se ujal výtvarník, předseda Unie výtvarných umělců Olomoucka a ředitel místního gymnázia Radovan Langer a také pedagog výtvarné výchovy ZUŠ v Hranicích Tomáš Janík. „Oba výtvarníci, pan doktor Langer i pan Janík, byli nadšení, že žáci vystihli ducha Pinkavových obrázků,“ uvedla vedoucí střediska muzeum a galerie Hana Svobodová, která byla třetí členkou poroty.

Do soutěže „Po stopách Jana Pinkavy – malíře starých Hranic“ přišlo celkem 92 výkresů. „Chtěli jsme touto akcí upozornit na expozici akvarelů Jana Pinkavy, kterou slavnostně ukončíme dernisáží. V průběhu března zavítala na výstavu zhruba stovka dětí a mladých lidí. Někteří vytvářeli soutěžní práce přímo v prostorách Gotického sálu, konkrétně žáci z drahotušské školy. Zapojili se ale žáci ze všech základních škol v Hranicích,“ informovala ředitelka Městských kulturních zařízení Naďa Jandová. Jak dodala, tři nejlepší práce budou odměněny výtvarnými potřebami, které do soutěže věnovalo Papírnictví Astra, navíc autoři prvních deseti nejlepších prací dostanou dárkovou tašku, kterou věnovalo město Hranice.

Zveřejněno 08.04.2015 v 07:42 hodin
Fulltext
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule