Návrat na hlavní stranu FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH ČESKY
  Království perníku

Oslava narozenin Maleníčku

Oslavy výročí souboru Maleníček a Záhorské slavnosti

Poslední květnový den letošního roku byl pro děti z Maleníčku velmi zajímavý. Vlakem se vypravily do Olomouce aby svým malým kovářským pásmem potěšily Eurobabičky, které na cástingu svým šarmem bojovaly o přízeň poroty a všem babičkám přišla popřát hodně štěstí v následujících finálových kolech. Cesta vlakem byla pro některé maleníčkovské děti velkým dobrodružstvím.

Páteční oslavy se nesly ve znamení setkání a vzpomínek nejen současných ale bývalých členů. Oslavy Maleníčku se konaly v kině Svět za přítomností rodičů a přátel folkloru. Pro diváky byl připraven malý program současných členů doplněný videem z některých přehlídek, soutěží a festivalů a byl doplněný prezentací fotografií. K poslechu i tanci zahrála Záhorácká muzika pana Novotného. Všichni přítomní včetně dětí se náramně bavili.

Poslední ze tří narozeninových oslav byly sobotní Záhorské slavnosti. Poprvé se tento ročník konal v zahradě Střediska volného času a myslím si, že nejen pořad, který se od 14 hodin odvíjel na jevišti, ale i doprovodný program Dětského dne připraveného pro děti se vydařil. Děti ze souboru společně s pozvanými hosty potěšily diváky a Maleníček se představil publiku dvěmi pořady. Nastudovali jsme pásmo záhorských Královniček z původního sběru Oldřišky Čočkové a Marie Mrvové z Veselíčka, ale také jsme si vzali na mušku kovářské řemeslo, které je s Lipníkem spojeno s Hefaistonem na hradě Helfštýn a jeho zakladatelem uměleckým kovářem Alfrédem Habermannem. Pásmo mělo název Vendulka a kovář Matěj. Obě pásma se vydařila tak, jako se vydařily celé maleníčkovské narozeniny.
Ještě nás čekají dva Mezinárodní festivaly v Rožnově a v Zábřehu a děti si mohou zaslouženě užívat prázdniny..

Co říci závěrem? Snad jen popřát dětem ještě hodně narozeninových oslav, spoustu pěkných pořadů a poděkovat rodičům za jejich trpělivost a vstřícnost a městu Lipník a Olomouckému kraji za podporu.

Fotografie jak z páteční oslavy, tak i ze sobotních Záhorských slavností.

fota

fota

2012

Květa Kohoutková
kveta.kohoutkova@seznam.cz
DFS Maleníček

Květa Kohoutková
Zveřejněno 04.06.2012 v 22:17 hodin
Fulltext
Copyright 1998-2021 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule