Návrat na hlavní stranu FRANCAIS POLSKI DEUTSCH ENGLISH ČESKY
 

Lesní slavnost Lapků z Drakova v Biskupských lesích 2019

Začátek akce: 20.07.2019 v 10:00 hodin (So)
Předpokládaný konec: 21.07.2019 v 17:59 hodin (Ne)
Druh akce: Slavnost
Místo konání: Heřmanovice: Drakov
Organizátor (pořadatel, producent): Pořádá: Spolek Přátelé Vrbenska
Sobota 20.července 2019 v 10:00 až 20:00
Neděle 21.července 2019 v 10 hodin

V lesích Biskupství Ostravsko – Opavského, v lokalitě Drakov, Vám rytířské umění představí rytířské spolky ARMA FERRE, AGRIPA, ARCUS, BURMISTŘI a katovna ORDÁL. Biskupské lesy připraví dětem soutěžní a zábavná témata lesnické pedagogiky, vystoupení sokolníků, ukázku ptačích dravců a tradičně si mohou zasadit „svůj strom“. S Vandrovní knížkou hledat zlatý poklad Lapků z Drakova se s dětmi vydáte a lesními pěšinami se na všechna označená stanoviště razítkovací hry snadno dostanete. První je u Památného buku, kde v lesní tůni s rybáři děti lovit rybu mohou nebo si ve Zlaté kuželně s lesními skřítky kuželky zahrají. Směrovky na Drakově Vás ke všem atrakcím dovedou. U Slučího potoka vodníka a vílu potkáte, kousek dál černokněžník čaruje, aby všechny poučil, co vše Vás v lesní říši ještě čeká. Zlatohorští zlatokopové rýžovat zlato vás naučí a u Lorenzovy huti v lesní galerii zajímavá výstava Turistických známek bude vystavena. Mistr světa v ovládání dlouhého biče Láďa Šín vás práskat bičem naučí a za stromy Lesní král s královnou děti na rytíře pasovat budou. Potom se dále k strážnímu hradu Drachenburg přes řeku Černá Opava odvážně vydáte. Buď opatrný a dávej pozor, přechod jen na vlastní nebezpečí přecházej. Během putování všude kolem práci zručných řemeslníků uvidíte, kumšt kovářů ale také známého mistra řezbářů Jiřího Halouzku a jeho syny poznáte. Všude dost bude jarmarečních prodejců a farmářů se svými výrobky a regionálními produkty. V sobotu odpoledne tech. skupina VŠB Ostrava v replice středověké dřevouhelné huti ukázku tavby železa předvede. V neděli pro děti oblíbená soutěž plavení míčků „Drakovský plaváček“ proběhne. Informace získáte u pořadatelů. Kdo na Rejvíz dokráčí, návštěvu muzea s tkalcovnou v domě č. 12 a mechová jezírka jistě navštíví. Bohaté občerstvení a grilované speciality na Drakově v sobotu i neděli pro Vás firma Warisch připraví a najdete zde i další občerstvení. K odpočinku v sobotu dopoledne vrbenská kapela Řebřiňáci zahraje. O oficiální zahájení slavností se Trubači z Rabštejna postarají, kteří ve 13 hod. lovecké fanfáry předvedou a potom si poslechnete kapely 2G Band M. Schuberta, Letokruhy z Přerova a večer zahraje skupina Šlismekolem. V neděli kapela Karlováci z Bruntálska představí, potom vše zakončí DUO Modulor z Bruntálu. Je připraveno mnoho dalších atrakcí na celé trase Stezky Lapků z Drakova a kdo za dvacet kaček si hrací los zakoupí, určitě jednu z mnoha velmi hodnotných cen a darů sponzorů si domů odnese. Z parkoviště vláček sveze každého. Koňská drožka a malí poníci pro děti na Drakově k svezení také čekají. Letos jsme pro Vás novinku a pamětní suvenir připravili, „Turistickou nálepku“ a „Výroční turistickou známku“ o návštěvě turisticky známkového místa. Tu si po příchodu u pořadatelů Spolku Přátelé Vrbenska zakoupíte.

Hledej zlatý poklad Lapků z Drakova (razítkovací hra pro děti):
Vandrovní knížku Lapků z Drakova za 10,- Kč si nejprve zakoupit musíš ve stanu Spolku Přátelé Vrbenska. Mapka každého, až k zlatému pokladu dovede. Při lesním putování nezapomeň všechna razítka si otisknout, kartičky horských skřítků sbírat a potom podíl z pokladu lapků si u pořadatelů vyzvednout. Do soutěže Drakovský plaváček se už v sobotu přihlásit můžeš a některou z věcných cen v neděli získat. Start plaváčka je v neděli ve 13.30 hod. O informace pořadatelé požádej a jen se ptej.

Vstupné v sobotu 30,- Kč
Vstupné v neděli 30,-Kč
Děti mají vstup zdarma!
Parkovné 30,-Kč

Pořadatelé a partneři projektu:
Spolek Přátelé Vrbenska, Biskupské lesy Ostravsko - Opavské, Město Vrbno pod Pradědem, Zlaté Hory, Obec Heřmanovice, Farma Bovine, CHKO Jeseníky, Spolek Jeseníky – sdružení CR Šumperk, Řád svatého Huberta, Hasiči, Rybáři a Spolek Praděd z Vrbna, Maso V+W, Mihakov Krnov, Husqvarna Manufakturing s.r.o, Mepac CZ, Ing. Gross, Pradědský lesní závod a.s., Vzduchotechnika Kamenský, RIDEX s.r.o., TS Vrbno p. Prad., Polykemi s.r.o., Plasty Paňák, Lékarna Koudelková, TWI s.r.o., Sekond Hand Boubelka a Firaberg, MAS Hrubý Jeseník a DSO Vrbenska. Záštitu lesní slavnosti poskytl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška a Senátor Parlamentu ČR MUDr. Ladislav Václavec.

Realizaci projektu podpořil Moravskoslezský kraj
Zobrazit míň
Základní informace: Drakov
Autor:Leo Dedek (OS Oblík, IC Osoblažsko)
e-mail: oblik.dh@quick.cz
organizace: č. 56
Aktualizace:05.05.2019 v 20:44 hodin

VYHLEDÁVÁNÍ V DATABANCE AKCÍ

Fulltext
Copyright 1998-2020 © infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule